Yhteystiedot

 

Asiakaspalvelu ja neuvonta

Puhelin

010 841 1818
ma-pe klo 8-17

Huom! Tekstiviestejä ei voi lähettää
010-numeroihin.

Sähköposti

Posti- ja käyntiosoite

Hulkonmäentie 130, 54190 Konnunsuo

Huom! Koronatilanteesta johtuen asiointi toimistossa toistaiseksi vain sopimuksen mukaan!

Vastaanotto, Kukkuroinmäen käsittelykeskus

Puhelin

Sähköposti

Osoite

Hulkonmäentie 130, 54190 Konnunsuo

Ostolaskut

verkkolaskut

OVT-tunnus: 003710566454
Operaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126
Y-tunnus: 1056645-4

Sähköpostilaskut

18673D@scan.netvisor.fi
PDF-muodossa (max. 5MB / tiedosto)

paperilaskut

Etelä-Karjalan Jätehuolto Oy
10566454
PL 100
80020 Kollektor Scan

Henkilöstö

Toimitusjohtaja

Mika Suomalainen
puh. 010 841 1802
sähköposti: mika.suomalainen@ekjh.fi

laatu- ja ympäristöpäällikkö

Heidi Oksman
puh. 010 841 1803
sähköposti: heidi.oksman@ekjh.fi

erityisasiantuntija

Kimmo Pöllänen
puh. 010 841 1810
sähköposti: kimmo.pollanen@ekjh.fi

Kuljetukset

käyttöpäällikkö

Ossi Huovinen
puh. 010 841 1834
sähköposti: ossi.huovinen@ekjh.fi

Logistikko

Eija Hämäläinen
puh. 010 841 1825
sähköposti: eija.hamalainen@ekjh.fi

Logistikko

Kai Hanninen
puh. 010 841 1832
sähköposti: kai.hanninen@ekjh.fi

Kukkuroinmäen käsittelykeskus

Aluevastaava

Sami Huotari
puh. 010 841 1805
sähköposti: sami.huotari@ekjh.fi

Vaakaoperaattori

Piia Myllärinen
puh. 010 841 1813
sähköposti: piia.myllarinen@ekjh.fi

Vaakaoperaattori

Tommi Nyholm
puh. 010 841 1813
sähköposti: tommi.nyholm@ekjh.fi

Asiakaspalvelu ja viestintä

Asiakaspalvelu- ja viestintäpäällikkö

Mari Ilvonen
puh. 010 841 1807
sähköposti: mari.ilvonen@ekjh.fi

viestintäkoordinaattori

Tiina Virtanen
puh. 010 841 1837
sähköposti: tiina.virtanen@ekjh.fi

Palveluneuvoja

Auli Harjunpää
puh. 010 841 1818
sähköposti: auli.harjunpaa@ekjh.fi

Palveluneuvoja

Miia Saikko
puh. 010 841 1818
sähköposti: miia.saikko@ekjh.fi

Talous ja hallinto

hallintopäällikkö

Satu Kurki
puh. 010 841 1801
sähköposti: satu.kurki@ekjh.fi

Taloussihteeri

Leila Ripatti
puh. 010 841 1804
sähköposti: leila.ripatti@ekjh.fi

Laskuttaja

Mia Salonen
puh. 010 841 1811
sähköposti: mia.salonen@ekjh.fi

laskentasihteeri

Paula Sauhke
puh. 010 841 1812
sähköposti: paula.sauhke@ekjh.fi

Reskontra

Marjaana Vihtonen
puh. 010 841 1815
sähköposti: marjaana.vihtonen@ekjh.fi

Biokaasulaitos

laitospäällikkö

Vesa Kaipia
puh. 010 841 1840
sähköposti: vesa.kaipia@ekjh.fi

päivystys

Biokaasulaitoksen päivystys
puh. 010 841 1848

Hallitus 2017-2021

Hirvonen Esa, Imatra

Tanttu Juho, Imatra, varapuheenjohtaja

Virsunen Jussi, Lappeenranta

Nurkkala-Kilpeläinen Sirpa, Lappeenranta

Papinniemi Markku, Lappeenranta

Nisonen Jorma, Lappeenranta, puheenjohtaja

Konttinen Tuula, Lemi

Wilska-Neuvonen Ritva, Parikkala

Terävä Liisa, Rautjärvi

Etelä-Karjalan Jätehuollon hallitus koostuu omistajakuntien luottamushenkilöistä, jotka valitaan vuosittain. Hallituksessa on 9 jäsentä.

Hallituksen paikkajakauma:

  • Lappeenranta neljä (4) paikkaa
  • Imatra kaksi (2) paikkaa
  • Muut kunnat yhteensä kolme (3) paikkaa

Etelä-Karjalan Jätehuolto Oy

Hulkonmäentie 130
54190 Konnunsuo

1056645-4

Asiakaspalvelu

asiakaspalvelu@ekjh.fi

010 841 1818

Avoinna: ma-pe klo 8-17

Aukioloajat ja yhteystiedot

Kukkuroinmäen käsittelykeskus

Hyödyksi-asemat

Lippu_EN
Lippu_EN

Tietosuoja- ja rekisteriseloste

Saavutettavuusseloste